strona główna gimnazjum . zobacz wszystkie nasze lekcje

16 grudnia 2015 roku

Wstęp do permakultury - warsztaty z panem Łukaszem Nowackim

Wstęp do permakultury - warsztaty z panem Łukaszem Nowackim
16 grudnia 2015 r. uczestniczyliśmy w warsztatach prowadzonych przez pana Łukasza Nowackiego poświęconych permakulturze.
Permakultura wg Billa Mollisona to świadomym planowanie i utrzymanie wydajnych ekosystemów, które charakteryzują się różnorodnością, stabilnością oraz naturalnym odnawianiem się.
W programie warsztatów znalazły się:
ekologia ogrodów permakulturowych i podstawy sukcesji ekologicznej i projektowania permakulturowego, strategie i techniki zakładania ogrodów permakulturowych, wytwarzanie żywności i zestawianie gildii do ogrodu permakulturowego, grzyby i ich rola w ogrodzie permakulturowym i w procesie uprawy zdrowej żywności, kompostowanie, nawożenie i tworzenie biologicznie czynnej gleby, obieg wody i tworzenie odpowiedniego mikroklimatu w ogrodzie permakulturowym.
uczniowie klasy 2d