Let’s Be Green Together

6-12 maja 2018 r.

Wizyta partnerska na Litwie w ramach programu Erasmus+

informacja i zdjęcia

W dniach 6-12 maja 2018 r., w ramach realizacji w naszym gimnazjum projektu Erasmus+ „Let’s Be Green Together”, 4 uczniów i 2 nauczycielki pojechali z wizytą partnerską do Ukmerge na Litwie.

W poniedziałek zwiedzaliśmy szkołę, oglądaliśmy prezentację dotyczącą systemu edukacji na Litwie oraz uczestniczyliśmy w warsztatach artystycznych. We wtorek uczestniczyliśmy w warsztatach kulinarnych szykując zupę gulaszową, kolorowe sałatki i napoje wzmacniające naszą koncentrację. Potem wszyscy pojechaliśmy do domku nad jeziorem i mogliśmy się zrelaksować, korzystając z sauny, rowerów wodnych oraz łódki, pływając po i w jeziorze. Przepiękna pogoda i cudowna atmosfera sprzyjała świeżym przyjaźniom.

W środę uczestniczyliśmy w wycieczce do Wilna, było dużo zwiedzania, mnóstwo atrakcji i jeszcze więcej dobrego humoru. W czwartek gościliśmy w biurze burmistrza Ukmerge, gdzie wysłuchaliśmy prezentacji o bogactwach i sukcesach tego przepięknego miasta. Następnie pojechaliśmy do Parku Żelaznego i spędziliśmy kilka godzin korzystając z tamtejszych atrakcji, takich jak tor przeszkód, gabinet krzywych luster, zjazd kolejką czy wielka bitwa zawodników sumo. Dzień został zwieńczony dyskoteką.

W piątek gościliśmy w szkole po raz ostatni, widzieliśmy pokaz tradycyjnych tańców litewskich, próbowaliśmy dzielnie się ich nauczyć. Otrzymaliśmy certyfikaty, dyplomy, były pamiątkowe zdjęcia i ogromny żal, że to koniec naszej wizyty w tym niezwykle gościnnym kraju.

Wszystkie pliki tematu:

Warsztaty we Włoszech — 4-11 listopada 2018 r. — informacja i zdjęcia

Flash mob — wrzesień 2018 r. — informacja i zdjęcia

„Sprzątanie świata” w ramach programu Erasmus+ — maj 2018 r. — informacja i zdjęcia

Wizyta partnerska na Litwie w ramach programu Erasmus+ — 6-12 maja 2018 r. — informacja i zdjęcia

Akcja sadzenia warzyw w ramach projektu Let’s Be Green Together — 20 kwietnia 2018 r. — informacja i zdjęcia

Malaga: pierwsze spotkanie uczniów w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ „Let’s be green together” — 12-16 lutego 2018 r. — informacja i zdjęcia

Wycieczka do Świętokrzyskiego Parku Narodowego — 20 grudnia 2017 r. — informacja i zdjęcia

Loteria na Łódzkie Towarzystwo Alzhaimerowskie — początek grudnia 2017 r. — informacja i zdjęcia

Międzynarodowe spotkanie nauczycieli w Polsce w ramach projektu Erasmus+ „Let’s Be Green Together” — 13-15 listopada 2017 r. — informacja