Let’s Be Green Together

4-11 listopada 2018 r.

Warsztaty we Włoszech

informacja i zdjęcia

W dniach 4-11 listopada czwórka naszych uczniów zaangażowanych w projekt edukacyjny Erasmus+ „Let’s be green together” wzięła udział w wyjeździe warsztatowym do Włoch, do szkoły partnerskiej „Scuola secondaria di primo grado Pietro Zani”. Na miejscu uczniowie nocowali u tzw. „host families”. Podczas warsztatów przedstawione zostały zdjęcia oraz rysunki konkursowe, których tematyką były zanieczyszczone oraz czyste miejsca na świecie. Tego samego dnia odbyła się prezentacja analizy przygotowana przez p. Alicję Leżańską na temat marnotrawienia zasobów naturalnych. Uczniowie brali udział w przygotowaniu plakatów z hasłem promującym pro-ekologiczne postawy, takie jak oszczędzanie wody, jedzenia czy energii elektrycznej oraz w warsztatach z planowania miesięcznego budżetu rodziny. Uczniowie przedstawili również przygotowane przez siebie wcześniej opisy ekologicznych domów. Obejrzeliśmy nakręcone przez nich filmiki „The Green Children” promujące pro-ekologiczne postawy. Podczas wyjazdu odbyły się również warsztaty z tworzenia komiksów poprowadzone przez profesjonalnego rysownika, Valerię Corradi. Dzięki tym warsztatom uczniowie będą mogli w przyszłości realizować dalsze założenia programowe projektu. Jedną z atrakcji wyjazdu była wizyta w aktywnym domu oraz poznanie metod przyczyniających się do zminimalizowania zużycia energii w trakcie eksploatacji.

W wolnym czasie zwiedziliśmy miasteczko Fidenza, spotkaliśmy się z lokalnym ministrem edukacji, zobaczyliśmy zamek „Torrechiarra” oraz Parmę. Ostatniego dnia zwiedziliśmy Bolonię.

Wszystkie pliki tematu:

Warsztaty we Włoszech — 4-11 listopada 2018 r. — informacja i zdjęcia

Flash mob — wrzesień 2018 r. — informacja i zdjęcia

„Sprzątanie świata” w ramach programu Erasmus+ — maj 2018 r. — informacja i zdjęcia

Wizyta partnerska na Litwie w ramach programu Erasmus+ — 6-12 maja 2018 r. — informacja i zdjęcia

Akcja sadzenia warzyw w ramach projektu Let’s Be Green Together — 20 kwietnia 2018 r. — informacja i zdjęcia

Malaga: pierwsze spotkanie uczniów w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ „Let’s be green together” — 12-16 lutego 2018 r. — informacja i zdjęcia

Wycieczka do Świętokrzyskiego Parku Narodowego — 20 grudnia 2017 r. — informacja i zdjęcia

Loteria na Łódzkie Towarzystwo Alzhaimerowskie — początek grudnia 2017 r. — informacja i zdjęcia

Międzynarodowe spotkanie nauczycieli w Polsce w ramach projektu Erasmus+ „Let’s Be Green Together” — 13-15 listopada 2017 r. — informacja