24 marca 2014 roku

Otrzymaliśmy Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki UNICEF-u

RUSZAMY NA RATUNEK DZIECIOM Z SIERRA LEONE

UNICEF to organizacja zaangażowana w zapewnienie szczególnej ochrony najbardziej poszkodowanym dzieciom — ofiarom wojen, katastrof, skrajnego ubóstwa, wszelkich form przemocy i wykorzystywania oraz dzieciom z niepełnosprawnościami. Dlatego też, gdy ogłosił swoją kolejną akcję — Gwiazdka dla Afryki — pomni słów Paola Coelho, że jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to znaczy, że jesteśmy jeszcze coś warci, z radością do niej przystąpiliśmy. W ramach nowej inicjatywy UNICEF-u, uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem p. Marcina Śledzia, zorganizowali szeroko zakrojoną kampanię informacyjną na temat sytuacji dzieci ze Sierra Leone.

Los afrykańskich dzieci poruszył nas tak bardzo, że postanowiliśmy wesprzeć je także finansowo. Dlatego też 10. 12. 2013 r. uczennice klas trzecich własnoręcznie upiekły ciasta, które następnie, podczas dobroczynnego kiermaszu sprzedawały. Ponadto, przygotowaliśmy ozdobne pudełeczka, do których włożyliśmy małe ozdoby choinkowe, stanowiące symboliczną szczepionkę. Pudełeczka te zostały sprzedane 20. 12. 2013 r., w czasie wigilii klasowych. Dochód ze wszystkich naszych działań w wysokości 288,67 zł przekazany został na konto UNICEF-u, na rzecz zakupu szczepionek dla dzieci z Sierra Leone.

Certyfikat UNICEF-u