29 sierpnia 2014 roku

70. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto

W dniu 29 sierpnia 2014 roku reprezentacja naszej szkoły tj. poczet sztandarowy pod opieką p. M. Krakowiak i grupa uczniów z kl. II b pod opieką p. M. Wójcik wzięła udział w uroczystych obchodach 70. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto.
Główne uroczystości z udziałem ocalonych i ich rodzin, a także władz miasta, przedstawicieli różnych kościołów i innych Gości odbyły się w części przedpogrzebowej cmentarza przy ul. Brackiej. Po przemówieniach, wspomnieniach i wspólnej modlitwie zostały zapalone znicze pamięci. Później w ciszy i skupieniu wzięliśmy udział w Marszu Pamięci na stację Radegast. Tu po krótkich wystąpieniach zostały złożone kwiaty i wieńce.