strona główna gimnazjum . zobacz wszystkie wydarzenia umieszczone na stronie

29 sierpnia 2014 roku

70. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto

Informacje

W dniu 29 sierpnia 2014 roku reprezentacja naszej szkoły tj. poczet sztandarowy pod opieką p. M. Krakowiak i grupa uczniów z kl. II b pod opieką p. M. Wójcik wzięła udział w uroczystych obchodach 70. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto.
Główne uroczystości z udziałem ocalonych i ich rodzin, a także władz miasta, przedstawicieli różnych kościołów i innych Gości odbyły się w części przedpogrzebowej cmentarza przy ul. Brackiej. Po przemówieniach, wspomnieniach i wspólnej modlitwie zostały zapalone znicze pamięci. Później w ciszy i skupieniu wzięliśmy udział w Marszu Pamięci na stację Radegast. Tu po krótkich wystąpieniach zostały złożone kwiaty i wieńce.

Tradycją naszej szkoły jest dbałość o nienaruszalność wizerunku osobistego uczniów, pracowników i rodziców. Prosimy o podpisanie zgody na bycie fotografowanym podczas imprez szkolnych każdego z uczniów na początku jego przygody z Gimnazjum nr 26. Staramy się także w miarę możliwości uzyskiwać opinie na temat umieszczanych zdjęć. Dotyczy to jednak ogromnej ilości fotografii. Jeśli któreś z umieszczonych na tej stronie zdjęć, zdaniem widocznych na nim osób, nie powinno znaleźć się w obiegu publicznym, prosimy o kontakt tutaj, a natychmiast postaramy się wskazany obraz usunąć. Strona realizuje wyłącznie cele edukacyjne i nie przynosi nikomu dochodu.