27 września 2014 roku

Turystyczny Marsz na Orientację „Orientuj się i licz”,

Uczniowie naszego gimnazjum, w ramach działalności Szkolnego Koła Turystycznego Rejtrampki, nie tylko uczestniczą w pieszych rajdach organizowanych przez PTTK Łódź Polesie , ale również biorą udział w biegach na orientację. Już od kilku lat tradycją stał się udział naszych uczniów w Turystycznym Marszu na Orientację „Orientuj się i licz”, który organizuje UKS „Orientuś”. Zawody polegają na odnalezieniu w ciągu 70 minut jak największej liczby zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych, potwierdzenie ich odnalezienia przy użyciu elektronicznego chipa oraz wykonaniu dodatkowych zadań topograficznych i matematycznych. Rywalizacja przebiega w trzyosobowych patrolach.
W tym roku najlepszy zespół wystawiony przez nasze gimnazjum zajął 7 miejsce – to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę dużą konkurencję. Gratulujemy!!!