23 października 2014 r. odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi. Spośród ponad 100 zgłoszonych kandydatów głosami Zgromadzenia Elektorskiego radną MRM V kadencji została Julia Czerniak uczennica klasy 3d.

Celami Młodzieżowej Rady są:
1) rozwijanie i upowszechnianie idei samorządności wśród młodzieży;
2) inicjowanie, wspieranie i koordynowanie samorządowej działalności młodzieży;
3) kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich, demokratycznych i patriotycznych;
4) rozpoznawanie i reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji publicznych oraz pozarządowych;
5) pomoc w przygotowaniu młodzieży do aktywnego funkcjonowania na rynku pracy;
6) integracja i współpraca środowisk młodzieżowych na terenie Miasta;
7) zapewnienie czynnego udziału młodzieży w życiu Miasta;
8) inspirowanie uczestnictwa młodzieży w rozwoju kulturalnym;
9) kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych.