strona główna gimnazjum . zobacz wszystkie wydarzenia umieszczone na stronie

12 listopada 2014 roku

Narodowe Święto Niepodległości

Informacje

13 listopada 2014 roku w naszym gimnazjum obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji klasa III c, pod opieką polonistki I. Filipowicz oraz nauczyciela historii R.Dudzińskiego, przygotowała uroczystość, w której wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
Występ artystyczny był lekcją historii i patriotyzmu, skłaniał do refleksji nad wartością wolności, suwerenności narodowej. Młodzież, przypominając trudne fakty z historii, podkreślała, że nie można zapomnieć o tym, jaką cenę zapłaciły minione pokolenia za to, że  możemy żyć, uczyć się w wolnej Polsce. Uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali patriotyczne pieśni okolicznościowe.

Tradycją naszej szkoły jest dbałość o nienaruszalność wizerunku osobistego uczniów, pracowników i rodziców. Prosimy o podpisanie zgody na bycie fotografowanym podczas imprez szkolnych każdego z uczniów na początku jego przygody z Gimnazjum nr 26. Staramy się także w miarę możliwości uzyskiwać opinie na temat umieszczanych zdjęć. Dotyczy to jednak ogromnej ilości fotografii. Jeśli któreś z umieszczonych na tej stronie zdjęć, zdaniem widocznych na nim osób, nie powinno znaleźć się w obiegu publicznym, prosimy o kontakt tutaj, a natychmiast postaramy się wskazany obraz usunąć. Strona realizuje wyłącznie cele edukacyjne i nie przynosi nikomu dochodu.