12 listopada 2014 roku

13 listopada 2014 roku w naszym gimnazjum obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji klasa III c, pod opieką polonistki I. Filipowicz oraz nauczyciela historii R.Dudzińskiego, przygotowała uroczystość, w której wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
Występ artystyczny był lekcją historii i patriotyzmu, skłaniał do refleksji nad wartością wolności, suwerenności narodowej. Młodzież, przypominając trudne fakty z historii, podkreślała, że nie można zapomnieć o tym, jaką cenę zapłaciły minione pokolenia za to, że  możemy żyć, uczyć się w wolnej Polsce. Uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali patriotyczne pieśni okolicznościowe.