Chanuka
Już po raz 10 na terenie naszej szkoły 18 grudnia odbyło się żydowskie święto światła, czyli Chanuka. Wcześniej jednak grupa uczniów z kl. II b i II a wraz z p. Wójcik pod okiem specjalisty, czyli p. Skwirus, piekła chanukowe pączki, którymi zajadali się wszyscy następnego popołudnia. W tym roku udało nam się upiec ponad 400 sztuk. Kolejny rekord to ilość uczestników, których z roku na rok przybywa. Tym razem było nas ponad 90 osób – uczniowie, młodsze rodzeństwo, rodzice, nauczyciele oraz absolwenci, czyli licealiści i studenci. Uroczystość po raz trzeci poprowadził p. Josef Skwirus wspierany przez żonę. Wysłuchaliśmy opowieści, pieśni, później błogosławieństwa, zapaliliśmy także świece w chanukijach. Wreszcie przyszedł czas na kosztowanie słodkości (dobrze, że część dziewczyn z III d upiekła dodatkowe ciasta i ciasteczka) i ulubioną przez wielu z nas grę w drejdla. Wieczór dobiegł końca, gdy dopaliły się ostatnie świece chanukowe.