9 stycznia 2015 roku

Noc Biologów

fot. Monika Kalinowska

W piątek 9 stycznia 2015 r. uczestniczyliśmy w Nocy Biologów organizowanej przez Wydział Biologii Uniwersytetu Łódzkiego. Zafascynowane budową roślin uczennice zaglądały przez szkiełko mikroskopu do ich wnętrza. Odzyskiwały chlorofil w laboratorium cytologii komórki.
Zajrzeliśmy też do świata bakterii i okazało się, że bakterie świecą, a na monetach jest ich więcej niż na telefonie komórkowym.
Bawiliśmy się świetnie i mamy nadzieję, że za rok tam wrócimy.