30 stycznia 2015 roku

IV Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

fot. ZS

30 stycznia 2015 w ostatnim dniu przed feriami zimowymi w nasza szkoła żyła muzyką. Tego dnia odbywał się IV Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Do rywalizacji w kategorii klas zgłosiło się aż 9 zespołów klasowych. W kategorii solistów i małych zespołów prezentowały się dwie solistki, jeden duet i 3 małe zespoły. Tym samych każda klasa miała swoją reprezentację w konkursie.
Widownia zgromadzona na dużej sali gimnastycznej przez 3 godziny bez znużenia obserwowała zmagania swoich kolegów. Jako, że śpiewano w trzech językach: niemieckim, hiszpańskim i angielskim w jury zasiadły panie nauczające tych przedmiotów czyli p. Agnieszka Sterczewska , p. Joanna Rek-Faber, p. Edyta Ślęzak oraz pani psycholog Małgorzata Stelmasiak i przedstawicielka uczniów Natalia Tworek z klasy 2a. Rywalizacji uczniów przez cały czas przyglądała się pani Dyrektor Jolanta Kowalska.
Jury miało wyjątkowo trudne zadanie, gdyż poziom uczestników był bardzo wyrównany. Trzeba przyznać, że wszyscy występujący włożyli dużo wysiłku w przygotowanie strojów, rekwizytów oraz inscenizacje występów. Tym samym widzowie bawili się świetnie razem z uczestnikami konkursu.
W kategorii solistów i małych zespołów nie przyznano I miejsca. Jury zadecydowało przyznać dwa równorzędne II miejsca. Otrzymały je: Emilia Danielak z klasy 2d oraz duet Alicja Faber z klasy Ie i Gabriela Rutkowska z klasy 1d. III miejsce zajęły dziewczęta z zespołu z klasy Id.
W kategorii klas przyznano aż trzy równorzędne I miejsca dla klas 3c, 3d i 3e. II miejsce zajęła klasa 1c.
Następny konkurs za rok, a my już mamy wstępne deklaracje uczestników. Cieszymy się, że jest u nas tylu utalentowanych uczniów. A co najważniejsze, że nasze klasy przygotowując występ wkładają w to tyle zaangażowania oraz, że się przy tym świetnie bawią.