26 lutego 2015 roku

XI Konkurs Matematyczny RejMat

fot. ZS

Kolejny, bo już jedenasty raz gościliśmy w murach naszej szkoły uczniów sąsiednich szkół podstawowych na konkursie matematycznym RejMAT. Tym razem na nasze zaproszenie odpowiedziało 10 placówek, z których zgłoszono 30 uczniów. Matematyczna rywalizacja miała miejsce 26 lutego 2015 roku o godz. 11.00. Jak zwykle uczniowie mieli do rozwiązania test, który składał się z 10 zadań. Po sprawdzeniu wyników okazało się, że Kacper Łuczak oraz Marcin Kamiński uzyskali po 9 punktów. Dogrywka wyłoniła zwycięzcę. Tytuł RejMATA i pamiątkową statuetkę otrzymał Kacper Łuczak – uczeń Szkoły Podstawowej nr 36.
Ponadto laureatami konkursu zostali:
1. Marcin Kamiński – uczeń SP nr 55
2. Dawid Maćczak – uczeń SP nr 14
3. Dominika Rożnowska – uczennica SP nr 23
4. Krzysztof Biernacki – uczeń SP nr 36
5. Mateusz Domżalski – uczeń SP nr 55
6. Milan Jagiełło – uczeń SP nr 91
7. Marcin Janik – uczeń SP nr 91
8. Maciej Ciechanowski – uczeń SP nr 160
Zostali oni obdarowani pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz układankami logicznymi i czekoladami.
Tym razem drużynowo zwyciężyły dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 36 oraz Szkoła Podstawowa nr 55. Nauczycielki wymienionych placówek otrzymały książki ufundowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Ponadto GWO przekazało dla wszystkich uczestników konkursu plany lekcji oraz kątomierze i linijki.
Podczas oczekiwania na wyniki zawodnicy rozwiązywali zagadki związane z układaniem zapałeki. W tym celu wykorzystano prezentację przygotowaną przez naszego absolwenta Dariusza Witka vel Witkowskiego.