strona główna gimnazjum . zobacz wszystkie wydarzenia umieszczone na stronie

5 marca 2015 roku

Konkurs Języka Angielskiego dla Uczniow Klas Szóstych

fot. ZS

Informacje

5 marca 2015, po raz kolejny, gościliśmy uczniów okolicznych szkół podstawowych, którzy rywalizowali w szóstym już Konkursie Języka Angielskiego dla Szóstoklasistów. Mieliśmy przyjemność obserwować zmagania chłopców i dziewcząt z SP 40, SP 65, SP 91, SP 111, SP 152, SP160, SP 169. Konkurs organizowany był pod patronatem Uniwersytetu Łódzkiego.
W pierwszej konkurencji uczniowie rozwiązywali test leksykalno-gramatyczny. Następnie trzyosobowe drużyny współzawodniczyły w Quizie Wiedzy o Wielkiej Brytanii.
W rywalizacji indywidualnej najlepsza okazała się SP 160: Aleksandra Zyner zajęła I miejsce, Maciej Ciechanowski z tej samej szkoły II miejsce. III miejsce zdobył Antoni Kowarski z SP 169.
Wyniki Quizu Drużynowego:
I miejsce SP 160
II miejsce SP 169
III miejsce SP 111
Organizatorzy przyznają, że rywalizacji była bardzo wyrównana. Poziom znajomości języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych jest coraz lepszy.
Następne zmagania konkursowe już za rok. Zapraszamy!

Tradycją naszej szkoły jest dbałość o nienaruszalność wizerunku osobistego uczniów, pracowników i rodziców. Prosimy o podpisanie zgody na bycie fotografowanym podczas imprez szkolnych każdego z uczniów na początku jego przygody z Gimnazjum nr 26. Staramy się także w miarę możliwości uzyskiwać opinie na temat umieszczanych zdjęć. Dotyczy to jednak ogromnej ilości fotografii. Jeśli któreś z umieszczonych na tej stronie zdjęć, zdaniem widocznych na nim osób, nie powinno znaleźć się w obiegu publicznym, prosimy o kontakt tutaj, a natychmiast postaramy się wskazany obraz usunąć. Strona realizuje wyłącznie cele edukacyjne i nie przynosi nikomu dochodu.