30 kwietnia 2015 roku

III Edycja Akcji - Dzień Ziemi - czyli dzieci i młodzież na straży ekologii

30 kwietnia wzięliśmy udział w III edycji akcji „Dzień Ziemi - czyli dzieci i młodzież na straży ekologii”. Akcja przeznaczona była dla uczniów I klas gimnazjów. Mała na celu uświadomienie, jak bardzo ważna jest ekologia w naszym życiu i dbanie o wspólne dobro jakim są tereny zielone w mieście. Mieliśmy możliwość sprawdzenia się w przyrodniczo-ekologicznej grze terenowej opartej na wiedzy, doświadczeniu oraz umiejętności korzystania z innych źródeł informacji niż książka. Podczas gry używaliśmy nie tylko papierowej mapy, ale również kompasu, busoli, nawigacji gps czy czytnika kodów qr.