14 maja 2015 roku

Międzyszkolny Konkurs „Młody sanitariusz”

fot. Magdalena Krakowiak i Zofia Skoneczna

Kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu „Młody Sanitariusz” pod patronatem Łódzkiego Oddziału PCK za nami. W tym roku uczestnikami konkursu byli uczniowie z sześciu szkół gimnazjalnych z Łodzi, którzy pojawili się z własną publicznością. Uczniowie byli sprawdzani z wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu pierwszej pomocy. Dla przybyłej młodzieży zorganizowaliśmy krótkie warsztaty z badania urazowego, obsługi AED oraz z segregacji poszkodowanych przy masowych wypadkach. Warsztaty poprowadzili członkowie PCK, uczennica Martyna Kowalczyk oraz nasz absolwent Kajetan Kurczoba.

Bardzo dziękujemy za udział w naszym konkursie i gratulujemy bogatej wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dziękujemy również Łódzkiemu Oddziałowi PCK oraz wszystkim zaangażowanym za ogromną pomoc.

1. Gimnazjum nr 8 - Marta Radzikowska, Artur Marat
2. Gimnazjum nr 5 - Kamila Zawiślak, Gabriela Cierpikowska