strona główna gimnazjum . zobacz wszystkie wydarzenia umieszczone na stronie

29 października 2015 roku

Święto Biblioteki Szkolnej

Informacje

Tradycyjnie już w ostatnim tygodniu października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Biblioteki Szkolnej. W tym roku klasy rywalizowały zespołowo. Zadaniem klas pierwszych, było napisanie baśni o książce. Wpłynęły prace od klas Ia, Ib i Id. Najlepszą baśń napisała kl.Ia, a drugie miejsce zajęła kl.Id. Trzeciego miejsca oceniający nie przyznali. Klasy trzecie natomiast zmagały się z recenzją książki ze szkolnej biblioteki. Klasy trzecie nie zawiodły i wszystkie złożyły swoje prace. Wygrała klasa IIIb, drugie miejsce zdobyła kl. IIIa . Klasy drugie rywalizowały w drużynach składających się z trzech osób. Sprawdzana była znajomość mitologii oraz "Hobbita".
Klasy drugie wystawiły następujące drużyny:
IIa
Jesica Fajst
Sebastian Mazur
Jakub Staszak
IIb
Hubert Cieplucha
Adrian Niewiadomski
Alicja Szostek
IIc
Julia Cybulska
Julia Łagojska
Wiktoria Woźniak
IId
Agata Ignaczak
Małgorzata Kałucka
Adam Sadowski
IIe
Alicja Faber
Justyna Rokicka
Małgorzata Gudala

Rywalizację klas drugich prowadzili uczniowie klasy IIIb: Hubert Alichniewicz, Weronika Galińska i Daniel Miksa. W jury zasiadały Pani Dyrektor Jolanta Kowalska i uczennica kl. IIIb Julia Borowczyk. W przerwach między poszczególnymi etapami konkursu, dziewczęta z IIc na czele z Mają Skalską umilały oczekiwania na wyniki grą na gitarze i śpiewem.
Wyniki zmagań konkursowych klas drugich:
I miejsce – kl. IId
II miejsce – kl. IIa
III miejsce – kl. IIb
IV miejsce – kl. IIe
V miejsce – kl. IIc
Wszystkie klasy biorące udział w konkursach otrzymały w nagrodę polskie jabłka.
Dyplomy klasom wręczała Pani Dyrektor Jolanta Kowalska, a jabłka wręczał bibliotekarz Pan Marcin Matusiak.
Święto Biblioteki Szkolnej przygotowali: Pani Małgorzata Wójcik, Pan Marcin Matusiak i klasa IIIb. Dziewczęta z IIc przygotowała Pani Agnieszka Klingiert.

Tradycją naszej szkoły jest dbałość o nienaruszalność wizerunku osobistego uczniów, pracowników i rodziców. Prosimy o podpisanie zgody na bycie fotografowanym podczas imprez szkolnych każdego z uczniów na początku jego przygody z Gimnazjum nr 26. Staramy się także w miarę możliwości uzyskiwać opinie na temat umieszczanych zdjęć. Dotyczy to jednak ogromnej ilości fotografii. Jeśli któreś z umieszczonych na tej stronie zdjęć, zdaniem widocznych na nim osób, nie powinno znaleźć się w obiegu publicznym, prosimy o kontakt tutaj, a natychmiast postaramy się wskazany obraz usunąć. Strona realizuje wyłącznie cele edukacyjne i nie przynosi nikomu dochodu.