W piątek 30 listopada w naszym gimnazjum miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Spotkały się Dziady, Halloween i Święto Zmarłych. Inaczej mówiąc mieliśmy okazję zobaczyć jak w różnych epokach i kulturach mówimy ( mówiliśmy) o przemijaniu.
Uczniowie klasy 3a przedstawili przygotowaną pod kierunkiem p. Iwony Filipowicz filmową inscenizację Dziadów. Klasa 1c wprowadziła nas w nastrój zadumy, refleksji prezentując wiersze w jesiennej oprawie. Uczniowie klasy 1a przygotowali tradycyjne angielskie Halloweenowe przekąski, które sprzedawali w trakcie przerw. Dochód ze sprzedaży przekażemy na renowację zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi.
Chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił w łamigłówkach językowych dotyczących Halloween i uzyskać dodatkową ocenę z języka angielskiego. Spotkanie przygotowały Panie: Agnieszka Duda, Iwona Filipowicz oraz Rozana Szmigiel. Pomocą służył Samorząd Uczniowski.