Informacje

W piątek 30 listopada w naszym gimnazjum miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Spotkały się Dziady, Halloween i Święto Zmarłych. Inaczej mówiąc mieliśmy okazję zobaczyć jak w różnych epokach i kulturach mówimy ( mówiliśmy) o przemijaniu.
Uczniowie klasy 3a przedstawili przygotowaną pod kierunkiem p. Iwony Filipowicz filmową inscenizację Dziadów. Klasa 1c wprowadziła nas w nastrój zadumy, refleksji prezentując wiersze w jesiennej oprawie. Uczniowie klasy 1a przygotowali tradycyjne angielskie Halloweenowe przekąski, które sprzedawali w trakcie przerw. Dochód ze sprzedaży przekażemy na renowację zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi.
Chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił w łamigłówkach językowych dotyczących Halloween i uzyskać dodatkową ocenę z języka angielskiego. Spotkanie przygotowały Panie: Agnieszka Duda, Iwona Filipowicz oraz Rozana Szmigiel. Pomocą służył Samorząd Uczniowski.

Tradycją naszej szkoły jest dbałość o nienaruszalność wizerunku osobistego uczniów, pracowników i rodziców. Prosimy o podpisanie zgody na bycie fotografowanym podczas imprez szkolnych każdego z uczniów na początku jego przygody z Gimnazjum nr 26. Staramy się także w miarę możliwości uzyskiwać opinie na temat umieszczanych zdjęć. Dotyczy to jednak ogromnej ilości fotografii. Jeśli któreś z umieszczonych na tej stronie zdjęć, zdaniem widocznych na nim osób, nie powinno znaleźć się w obiegu publicznym, prosimy o kontakt tutaj, a natychmiast postaramy się wskazany obraz usunąć. Strona realizuje wyłącznie cele edukacyjne i nie przynosi nikomu dochodu.