15 grudnia 2015 roku

Jarmark Bożonarodzeniowy

W dniu 15 grudnia odbył się w naszym gimnazjum Jarmark Bożonarodzeniowy wzorowany na jarmarkach niemieckich. Na korytarzu I piętra można było zakupić ozdoby świąteczne, kartki bożonarodzeniowe, książki oraz słodkie wypieki (przygotowane przez uczniów i nauczycieli). Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o niemieckich tradycjach bożonarodzeniowych oraz znajomość niemieckiego słownictwa. Jarmark uświetnił występ chóru szkolnego pod kierunkiem pani Agnieszki Klingiert. Mogliśmy wysłuchać kolędy Cicha noc, której każda zwrotka była w innym języku: polskim, niemieckim, hiszpańskim i angielskim. Wspólne kolędowanie zakończono niemiecką piosenką bożonarodzeniową O Tannenbaum. Jarmark wprowadził świąteczną atmosferę na szkolne korytarze.
Organizatorami jarmarku byli: pani Monika Piechocka, pani Alicja Leżańska-Ohryzko i pan Marcin Matusiak.