Kolejny, bo już dwunasty, raz gościliśmy w murach naszej szkoły uczniów sąsiednich szkół podstawowych na konkursie matematycznym RejMAT. Tym razem na nasze zaproszenie odpowiedziało 9 placówek, z których zgłoszono 27 uczniów. Niestety, tuż przed rozpoczęciem konkursu okazało się, że zrezygnowały z udziału dwie szkoły podstawowe. Ostatecznie w matematycznych zmaganiach wzięło udział 21 uczniów. Międzyszkolne potyczki matematyczne rozpoczęły się 3 marca 2016 roku o godz. 11.00. Jak zwykle uczniowie mieli do rozwiązania test, który składał się z 10 zadań. Wyniki zmagań zostały ogłoszone przez panią dyrektor Jolantę Kowalską. Po sprawdzeniu wyników przez komisję konkursową okazało się, że tytuł RejMATA i pamiątkową statuetkę otrzymał Stanisław Polit, uczeń Szkoły Podstawowej nr 41.
Ponadto laureatami konkursu zostali:
1. Kiara Ułańska - 9 pkt. - uczennica SP nr 41
2. Dorota Czajkowska - 8 pkt. - uczennica SP nr 36
3. Kamil Korczak-Idziński - 8 pkt. - uczeń SP nr 19
4. Adrian Włoskowicz - 8 pkt. - uczeń SP nr 160
Zostali oni obdarowani pamiątkowymi medalami, dyplomami oraz układankami logicznymi i czekoladami. Tym razem drużynowo zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 41, która uzyskała dużą przewagę nad pozostałymi zespołami. Pani Halina Barska, która przygotowywała zwycięzcę konkursu oraz laureatkę otrzymała książkę ufundowaną przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.
Ponadto GWO przekazało dla wszystkich uczestników konkursu plany lekcji. Podczas oczekiwania na wyniki zawodnicy rozwiązywali zagadki matematyczne przygotowane przez ucznia klasy 3C Piotra Puchalskiego.