7 marca 2016  roku

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

7 marca 2016 roku w naszym gimnazjum odbyła się 5. edycja Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Po raz kolejny spotkaliśmy się na dużej sali gimnastycznej, gdzie zmagania śpiewaków mogli oglądać ich koledzy i koleżanki. Imprezę prowadzili Wiktoria Gmerek oraz Michał Zalega. Jury w składzie: pani Dyrektor Jolanta Kowalska, p. Anna Izydorczyk-Tworek, p. Joanna Rek-Faber, p. Monika Helbik oraz Natalia Tworek jako reprezentantka samorządu uczniowskiego, po długich i burzliwych debatach wyłoniło zwycięzców.
W kategorii solistów i małych zespołów I miejsce zdobyła Kinga Rogowska z klasy 3c.
Dwa równorzędne drugie miejsca przypadły zespołom z klas 1a (w składzie: Antoni Kowarski, Aneta Malinowska, Laura Krzywańska, Olga Łuchniak,Małgorzata Kalbarczyk) oraz 2d (w składzie: Gabrysia Rutkowska, Maja Potasińska, Marlena Sztuc, Gosia Kałucka, Julia Bartosik). Dwa równorzędne trzecie miejsca zdobyły Małgorzata Kalbarczyk z klasy 1a i Magda Kmieciak z klasy 1c.
W kategorii zespołów klasowych zwyciężyła klasa 2e, drugie miejsce zajęła 1a, zaś trzecie miejsce przypadło 3c.
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody: pendrive, bony na szczęśliwy numerek, rozmaite gadżety w przypadku solistów i małych zespołów oraz bony na wyjście klasowe i nagrody pieniężne w przypadku całych klas. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz Samorząd Szkolny.
Następna edycja festiwalu już za rok! Zapraszamy!