3 marca 2016 roku

Spotkanie z Agnieszką Ngay

9 marca 2016 r. mieliśmy okazję poznać panią Agnieszkę Nagay medalistkę Mistrzostw Europy w strzelectwie. Pani Agnieszka Nagay trenuje strzelectwo sportowe, konkurencja karabin sportowy 3x20 strzałów i karabin pneumatyczny 40 strzałów. Strzela od 1997 roku, od początku w Klubie Sportowym ORZEŁ Łódź. Od 1998 roku jest w składzie kadry narodowej. Trzykrotnie reprezentowała Polskę na Igrzyskach Olimpijskich Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012. Od 2007 jest żołnierzem w Wojskowym Zespole Sportowym Sił Powietrznych. Do najważniejszych jej osiągnięć należą 4 medale Wojskowych Mistrzostw Świata, w tym aktualny drużynowy rekord świata, finał Igrzysk Olimpijskich w Londynie - 8 miejsce, pięć medali Mistrzostw Europy, kilkadziesiąt medali Mistrzostw Polski i kilka rekordów kraju, drużynowy rekord Europy w konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów. Pani Agnieszka Nagay jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego - magistrem biologii w zakresie biochemii oraz doktorem nauk przyrodniczych w dziedzinie biofizyki a także absolwentką AWF Wrocław – ukończyła podyplomowe studia trenerskie.