4 kwietnia 2016 roku

Dzień Pierwiastka Kwadratowego

W dniu 4.4.2016 r. uczciliśmy w naszej szkole Dzień Pierwiastka Kwadratowego. Drugoklasiści mieli niepowtarzalną okazję, aby sprawdzić tężyznę swojego umysłu, jak i ciała. Kto z nas umiałby odpowiadać na zagadki matematyczne dotyczące pierwiastków jednocześnie wykonując skoki na skakance, pompki czy przysiady? Nasi uczniowie to potrafią!
Liczba pi też miała swoje pięć minut … Uczniowie z aptekarską precyzją wykonywali pomiary długości i średnicy okręgu a następnie wyznaczali wartość liczby pi. Kilka zespołu uczniowskich zrobiło to wzorcowo i dzięki temu zasłużyli na nagrodę.
Na kolejny Dzień Pierwiastka Kwadratowego musimy poczekać aż do 5.5.2025, natomiast Dzień Liczby Pi już za rok…