strona główna gimnazjum . zobacz wszystkie wydarzenia umieszczone na stronie

4 kwietnia 2016 roku

Dzień Pierwiastka Kwadratowego

Informacje

W dniu 4.4.2016 r. uczciliśmy w naszej szkole Dzień Pierwiastka Kwadratowego. Drugoklasiści mieli niepowtarzalną okazję, aby sprawdzić tężyznę swojego umysłu, jak i ciała. Kto z nas umiałby odpowiadać na zagadki matematyczne dotyczące pierwiastków jednocześnie wykonując skoki na skakance, pompki czy przysiady? Nasi uczniowie to potrafią!
Liczba pi też miała swoje pięć minut … Uczniowie z aptekarską precyzją wykonywali pomiary długości i średnicy okręgu a następnie wyznaczali wartość liczby pi. Kilka zespołu uczniowskich zrobiło to wzorcowo i dzięki temu zasłużyli na nagrodę.
Na kolejny Dzień Pierwiastka Kwadratowego musimy poczekać aż do 5.5.2025, natomiast Dzień Liczby Pi już za rok…

Tradycją naszej szkoły jest dbałość o nienaruszalność wizerunku osobistego uczniów, pracowników i rodziców. Prosimy o podpisanie zgody na bycie fotografowanym podczas imprez szkolnych każdego z uczniów na początku jego przygody z Gimnazjum nr 26. Staramy się także w miarę możliwości uzyskiwać opinie na temat umieszczanych zdjęć. Dotyczy to jednak ogromnej ilości fotografii. Jeśli któreś z umieszczonych na tej stronie zdjęć, zdaniem widocznych na nim osób, nie powinno znaleźć się w obiegu publicznym, prosimy o kontakt tutaj, a natychmiast postaramy się wskazany obraz usunąć. Strona realizuje wyłącznie cele edukacyjne i nie przynosi nikomu dochodu.