strona główna gimnazjum . zobacz wszystkie wydarzenia umieszczone na stronie

21 października 2015 roku

Organic Agriculture for Healty Future

Informacje

Od 9 do 21 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły realizowali projekt Organic Agriculture for Healty Future (Rolnictwo ekologiczne dla zdrowej przyszłości) w ramach programu Erasmus + Partnerstwa Strategiczne – Młodzież. Koordynatorem projektu byli przedstawiciele nieformalnej grupy młodzieży Tralles Gençlik Topluluğu z miejscowości Aydin w Turcji.
W projekcie tym wzięła udział młodzież w wieku od 13 do 17 lat – po 14 osób z każdego kraju. Opiekunkami grupy polskiej były pani Agnieszka Szeliga i pani Alicja Leżańska – Ohryzko. Celem nadrzędnym projektu wspólne działanie i tworzenie. Odwiedziliśmy ekologiczne plantacje owoców (winogron, oliwek, fig, kasztanów, granatów, mandarynek, cytryn) i warzyw (papryki, kapusty, porów, buraków ćwikowych) oraz poznaliśmy sposoby ich przetwórstwa.
Nasze spotkanie było dobrą okazją do prezentacji i poznania kultur krajów partnerskich, ich historii i tradycji. Uczyliśmy się od siebie nawzajem otwartości i tolerancji. Razem graliśmy w piłkę, uczestniczyliśmy w lekcjach języka angielskiego, sadziliśmy drzewka przyjaźni. Mamy nadzieję, że przyjaźnie, które się nawiązały przetrwają próbę czasu i zaowocują innymi, wspólnymi projektami.

Tradycją naszej szkoły jest dbałość o nienaruszalność wizerunku osobistego uczniów, pracowników i rodziców. Prosimy o podpisanie zgody na bycie fotografowanym podczas imprez szkolnych każdego z uczniów na początku jego przygody z Gimnazjum nr 26. Staramy się także w miarę możliwości uzyskiwać opinie na temat umieszczanych zdjęć. Dotyczy to jednak ogromnej ilości fotografii. Jeśli któreś z umieszczonych na tej stronie zdjęć, zdaniem widocznych na nim osób, nie powinno znaleźć się w obiegu publicznym, prosimy o kontakt tutaj, a natychmiast postaramy się wskazany obraz usunąć. Strona realizuje wyłącznie cele edukacyjne i nie przynosi nikomu dochodu.