strona główna gimnazjum . zobacz wszystkie wydarzenia umieszczone na stronie

9 września 2016 roku

Wystawy

Małgorzata Wójcik

Informacje

W ramach realizacji programu Wielokulturowość Łodzi klasa I c 9 września 2016 przybyła do Centrum Dialogu im. M. Edelmana, by poznać historię tego miejsca i obejrzeć dwie wystawy tematyczne.
Pierwsza nosi tytuł „Utraty” i związana jest z tegorocznymi obchodami rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto. Uczniowie wraz z wychowawcą obejrzeli rzeźby autorstwa p. M. Walczak?, a następnie opisali wybraną rzeźbę i podzielili się swoimi wrażeniami.
Po zakończeniu pracy, już pod fachowym okiem pracowników Centrum, zwiedzili wystawę „Lodzer misz masz” poświęconą 210 rocznicy powstania Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Łodzi, zdobywając przy okazji wiele cennych informacji na temat judaizmu. Ci, którzy dobrze wypełnili kartę pracy, otrzymali z rąk przewodnika drobne upominki.

Tradycją naszej szkoły jest dbałość o nienaruszalność wizerunku osobistego uczniów, pracowników i rodziców. Prosimy o podpisanie zgody na bycie fotografowanym podczas imprez szkolnych każdego z uczniów na początku jego przygody z Gimnazjum nr 26. Staramy się także w miarę możliwości uzyskiwać opinie na temat umieszczanych zdjęć. Dotyczy to jednak ogromnej ilości fotografii. Jeśli któreś z umieszczonych na tej stronie zdjęć, zdaniem widocznych na nim osób, nie powinno znaleźć się w obiegu publicznym, prosimy o kontakt tutaj, a natychmiast postaramy się wskazany obraz usunąć. Strona realizuje wyłącznie cele edukacyjne i nie przynosi nikomu dochodu.