24 września 2016 roku

Wycieczka do Parku Kulturowego Miasto Tkaczy

W wolną sobotę, tj. 24.09 grupa uczniów z kl. I c pod opieką wychowawcy pojechała tramwajem do Zgierza do Parku Kulturowego Miasto Tkaczy. Nie wędrowaliśmy jednak po terenie całego parku, lecz odwiedziliśmy jedyne w Polsce Centrum Konserwacji Drewna. To właśnie tutaj, dzięki wspania-łym ludziom, poznaliśmy tajniki zawodu konserwatora mebli, różne rodzaje drewna, zobaczyliśmy, co można zrobić ze starymi meblami, by były one jak nowe. Poznaliśmy też modny swego czasu, nie tylko w Zgierzu, ale także w Centralnej Europie i Skandynawii, styl biedermeier typowy dla ówcze-snych mieszczan. Meble tego typu można było też spotkać w późniejszym czasie w domach łódzkiej elity przemysłowej. Na koniec naszego pobytu odbyliśmy wirtualną podróż, która pozwoliła nam poznać przeszłość Zgierza. Warto pamiętać, iż niegdyś to miasto znaczyło więcej niż Łódź.