10 października 2016 roku

Głosowanie na kandydata do Zgromadzenia Elektorskiego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi

W poniedziałek 10 X odbyło się w naszej szkole głosowanie na kandydata do Zgromadzenia Elektorskiego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Łodzi. Głosować mogli wszyscy uczniowie. Jedynym kandydatem, który spełnił wszystkie wymagania formalne była Julia Skrok. Wybory wygrała.
Julia w dniu 25.10 będzie jedną z tych osób, która będzie mogła wybrać swojego przedstawiciela do MRM. Naszym kandydatem jest Julia Teodorczyk z klasy 3c.
Obu Paniom życzymy szczęścia.
Celami Młodzieżowej Rady są:
1) rozwijanie i upowszechnianie idei samorządności wśród młodzieży;
2) inicjowanie, wspieranie i koordynowanie samorządowej działalności młodzieży;
3) kształtowanie postaw prospołecznych, obywatelskich, demokratycznych i patriotycznych;
4) rozpoznawanie i reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji publicznych oraz pozarządowych;
5) pomoc w przygotowaniu młodzieży do aktywnego funkcjonowania na rynku pracy;
6) integracja i współpraca środowisk młodzieżowych na terenie Miasta;
7) zapewnienie czynnego udziału młodzieży w życiu Miasta;
8) inspirowanie uczestnictwa młodzieży w rozwoju kulturalnym;
9) kształtowanie postaw prozdrowotnych i proekologicznych.