15 listopada 2016 roku

Święto Odzyskania Niepodległości

W XXI wiek Polska wkroczyła wolna i niepodległa. Jednak nie zawsze tak było. Jak uczy historia, wiele razy nasz kraj upadał, aby znów się odrodzić. W chwilach smutku, nadziei i radości Polakom towarzyszyły pieśni i piosenki. Dlatego z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, pamięć o tamtych dniach ukazano poprzez utwory wokalne. Część odśpiewał szkolny chór pod opieką pani Agnieszki Klingiert, wspomagany przez uczniów klasy I c i III e. Do wykonania innych zostali zaproszeni wszyscy uczestnicy apelu – słowa pieśni i piosenek były wyświetlone na ekranie. W sali gimnastycznej zabrzmiały m.in. „Rota”, „Ostatni mazur”, „Przybyli ułani” czy „Piechota”