Informacje

„Aby młódź się nie zależała” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna Rejada. Bowiem jak mówił i pisał nasz Patron: „Nic nie może być szkodliwszego młodemu człowiekowi, jako nikczemne próżnowanie. Nie wadzi mu pouczyć się, poskakać i na luteńce pograć. Azaż by lepiej było, by leżał jako wieprz w barłogu, a marnie czas tracił, który już się nazad wrócić nie może? Kiedy będzie stał jako wół, tedy też z niego jako wół będzie.”
Szanując poglądy Mikołaja Reja, organizatorzy zaproponowali uczniom klas I zadania wymagające zarówno sprawności fizycznej jak i umysłowej.
Przedstawiciele klas rzucali piłkę do kosza, pokonywali tor przeszkód, wykazali się znajomością faktów z życia Patrona oraz udowodnili, że treść hymnu szkoły mają w małym palcu. Wykonali też kartkę imieninową dla Patrona wraz z życzeniami.
Zwycięzcą tegorocznej Rejady została klasa I a. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk pani dyrektor podziękowania za udział a zwycięzcy dodatkowo bon uprawniający do wyjścia ze szkoły pod opieką wychowawcy w wybranym przez siebie terminie.
W jury, oprócz pani dyrektor, zasiadły p. M. Ostrowska i p. A. Taranek. Organizatorami zabawy były p. A. Szeliga i M. Wójcik, wspomagane przez grupę uczniów z klasy 3 e.

Tradycją naszej szkoły jest dbałość o nienaruszalność wizerunku osobistego uczniów, pracowników i rodziców. Prosimy o podpisanie zgody na bycie fotografowanym podczas imprez szkolnych każdego z uczniów na początku jego przygody z Gimnazjum nr 26. Staramy się także w miarę możliwości uzyskiwać opinie na temat umieszczanych zdjęć. Dotyczy to jednak ogromnej ilości fotografii. Jeśli któreś z umieszczonych na tej stronie zdjęć, zdaniem widocznych na nim osób, nie powinno znaleźć się w obiegu publicznym, prosimy o kontakt tutaj, a natychmiast postaramy się wskazany obraz usunąć. Strona realizuje wyłącznie cele edukacyjne i nie przynosi nikomu dochodu.