strona główna gimnazjum . zobacz wszystkie wydarzenia umieszczone na stronie

21 lutego 2017 roku

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Beata Oleksiewicz

Informacje

21 lutego to od 18 lat Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Po raz pierwszy ta uroczystość odbyła się w naszej szkole w ramach realizacji przez grupę uczniów z kl. I c, I b i II a projektu edukacyjnego.
W rywalizacji o tytuł Mistrza Języka Ojczystego brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, zmagając się z różnymi zadaniami konkursowymi, np. plastyczne przedstawienie wylosowanej części mowy, poprawa błędów ortograficznych, językowych i interpunkcyjnych, rozpoznawanie części mowy. Tytuł Mistrza Języka Ojczystego zdobyły klasy - I c, II d i III a.
Prace plastyczne można podziwiać na parterze naszej szkoły.

Tradycją naszej szkoły jest dbałość o nienaruszalność wizerunku osobistego uczniów, pracowników i rodziców. Prosimy o podpisanie zgody na bycie fotografowanym podczas imprez szkolnych każdego z uczniów na początku jego przygody z Gimnazjum nr 26. Staramy się także w miarę możliwości uzyskiwać opinie na temat umieszczanych zdjęć. Dotyczy to jednak ogromnej ilości fotografii. Jeśli któreś z umieszczonych na tej stronie zdjęć, zdaniem widocznych na nim osób, nie powinno znaleźć się w obiegu publicznym, prosimy o kontakt tutaj, a natychmiast postaramy się wskazany obraz usunąć. Strona realizuje wyłącznie cele edukacyjne i nie przynosi nikomu dochodu.