21 lutego 2017 roku

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Beata Oleksiewicz

21 lutego to od 18 lat Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Po raz pierwszy ta uroczystość odbyła się w naszej szkole w ramach realizacji przez grupę uczniów z kl. I c, I b i II a projektu edukacyjnego.
W rywalizacji o tytuł Mistrza Języka Ojczystego brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, zmagając się z różnymi zadaniami konkursowymi, np. plastyczne przedstawienie wylosowanej części mowy, poprawa błędów ortograficznych, językowych i interpunkcyjnych, rozpoznawanie części mowy. Tytuł Mistrza Języka Ojczystego zdobyły klasy - I c, II d i III a.
Prace plastyczne można podziwiać na parterze naszej szkoły.