1 marca 2017 roku

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Z okazji obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyło się wiele imprez, których celem jest uczczenie pamięci o podziemiu niepodległościowym z lat 1944–1963 oraz popularyzacja wiedzy na temat ich wysiłku w walce z sowietyzacją Polski.
Wśród młodego pokolenia nastąpił wzrost zainteresowania powojenną historią Polski. Młodzież naszego gimnazjum chętnie włączyła się w obchody upamiętnienia Polskiego Państwa Podziemnego. Uczennice klasy IIId Agata Ignaczak oraz Małgorzata Kałucka, pod opieką I. Filipowicz, zajęły III miejsce w IV edycji międzyszkolnego konkursu organizowanego przez XXIX Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi na temat życia i działalności sanitariuszki Beaty Siedzikówny "Inki". Uczniowie przygotowali mem dotyczący Inki oraz wzięli udział w konkursie wiedzy na temat sanitariuszki.
Młodzież naszego gimnazjum, pod opieką nauczyciela historii R. Dudzińskiego oraz polonistki I. Filipowicz, przygotowała wystawę na temat Żołnierzy Niezłomnych.