Wzorem lat ubiegłych, by uczcić 74. rocznicę powstania w Getcie Warszawskim, wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji społeczno-informacyjnej „Żonkile” w ramach współpracy z Muzeum Żydów Polskich POLIN.
Grupa uczniów z kl. I c i I b (w ramach realizacji projektu edukacyjnego) przygotowała około 1800 papierowych kwiatów, które 19 kwietnia 2017 r. w godzinach popołudniowych były rozdawane mieszkańcom Łodzi. W działaniach tych pomogli uczniowie z kl. II d. Ponieważ tego dnia rozpoczynały się egzaminy gimnazjalne, uczniowie klas III, dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy szkoły otrzymali żonkile w godzinach porannych.
Już od 4 kwietnia na parterze szkoły można było oglądać wystawę poświęconą przebiegowi powstania w Getcie Warszawskim oraz wczytać się w wypowiedzi Marka Edelmana, niegdyś jednego z przywódców powstania a po wojnie lekarza-kardiologa pracującego w Łodzi.