12 października 2017 roku

Ludziki z kasztanów w bibliotece

fot. Paweł Dobrowolski

Przełom września i października to dogodny czas — podczas jesiennych, długich spacerów alejami obsadzonymi kasztanowcami czy dębami — do zbierania licznie zalegających na ziemi skarbów jesieni: ukrywających się pośród różnokolorowych, opadłych liści, kasztanów, żołędzi i owoców jarzębiny.

Kilkuosobowa grupa młodzieży naszej szkoły, korzystając ze słonecznej pogody i złotej polskiej jesieni, postanowiła zagospodarować swoimi kolorowymi znaleziskami książkowe regały i stoły czytelnicze w szkolnej bibliotece. Wspólnie z nauczycielem-bibliotekarzem wykonać z nich ciekawe kompozycje ludzików i zwierzątek .

Miłemu twórczemu spotkaniu, obfitującemu w żywe rozmowy i dyskusje na różne, ciekawe tematy, towarzyszyły występy akompaniujących na pianinie, gitarze i ukulele szkolnych muzyków.

Autorami ludzików i zwierzątek z kasztanów i żołędzi, wykonawcami muzyki oraz autorami felietonu i kompozycji zdjęciowych byli uczniowie: Sandra Gagon (2a), Wiktoria Żelazowska (2b), Ania i Beata Myszkowskie (2b), Monika Sobajda (2d), Aida Piekarska (2d), Piotr Majewski (3a), Filip Kobierski (3d), Wiktor Przybyła (3d), Kamil Mucha (3d), Aleksander Maciejewski (3e), a także nauczyciel-bibliotekarz PG nr 26 — Paweł Dobrowolski .

Cały fotoreportaż można będzie niebawem obejrzeć na łamach sprawującego patronat medialny Reporterskiego Portalu Fotograficznego www.OkiemBociana.pl. Zdjęcia: Fotoreporter Paweł Dobrowolski (nauczyciel-bibliotekarz PG nr 26).