strona główna gimnazjum . zobacz wszystkie wydarzenia umieszczone na stronie

23 marca 2018 roku

Finał szkolnego konkursu Omnibus 2018

fot. Magdalena Krakowiak

Informacje

W dniu 23 marca 2018 roku odbył się finał szkolnego konkursu Omnibus. W wyznaczonym czasie i miejscu stawili się finaliści: dwóch uczniów z klasy 2b oraz uczniowie z klas 3a, 3d i 3e, którzy chcieli zmierzyć się z zadaniami z przedmiotów przyrodniczych. Wszystkim uczestnikom kibicowała klasa 2d, dodając im otuchy i nagradzając gromkimi brawami każdą poprawną odpowiedź.

Finał składał się z trzech rund. W czasie rundy pierwszej uczniowie odpowiadali na krótkie pytania z biologii, chemii, fizyki i geografii. Każdy z uczniów usłyszał po 3 pytania dotyczącego każdego przedmiotu. Runda druga rozpoczęła się od losowania przedmiotu przez każdego z uczestników. Po wylosowaniu przedmiotu uczniowie podejmowali decyzję, czy chcą odpowiadać na pytanie za 3 czy 5 punktów. Po kilku minutach na przygotowania się udzielali odpowiedzi, które oceniane były przez jury, w skład którego wchodziły: pani Grażyna Korzeniewska, pani Monika Kalinowska i pani Magdalena Krakowiak.

Trzecia i ostatnia runda konkursu polegała na zaprezentowaniu przez każdego z finalistów wybranego przez siebie tematu. Runda ta jest zawsze najciekawszą częścią finału, ponieważ z roku na rok uczniowie w coraz bardziej spektakularny sposób chcą pokazać swoją kreatywność i pomysłowość. Jeden z uczestników zabrał nas w podróż po najciekawszych miejscach w Polsce, drugi opowiedział o elektromagnesie. Były również pokazy chemiczne, które uczniowie przygotowali i profesjonalnie przeprowadzili podczas finału. Po wysłuchaniu i obejrzeniu wszystkich wystąpień jury skrupulatnie podliczyło wszystkie punkty uzyskane przez finalistów. Pani Grażyna Korzeniewska jako przewodnicząca szacownego jury ogłosiła wyniki.

Tytuł Omnibusa Klas Drugich zdobył Bartosz Majer, uczeń klasy 2b. Tytuł Omnibusa Klas Trzecich zdobył Mateusz Zaborski, uczeń klasy 3d. Wszystkim finalistom i zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy wiedzy, pomysłowości i odwagi. Organizatorzy dziękują wszystkim za wszelką okazaną pomoc i zaangażowanie.

mk

 

Tradycją naszej szkoły jest dbałość o nienaruszalność wizerunku osobistego uczniów, pracowników i rodziców. Prosimy o podpisanie zgody na bycie fotografowanym podczas imprez szkolnych każdego z uczniów na początku jego przygody z Gimnazjum nr 26. Staramy się także w miarę możliwości uzyskiwać opinie na temat umieszczanych zdjęć. Dotyczy to jednak ogromnej ilości fotografii. Jeśli któreś z umieszczonych na tej stronie zdjęć, zdaniem widocznych na nim osób, nie powinno znaleźć się w obiegu publicznym, prosimy o kontakt tutaj, a natychmiast postaramy się wskazany obraz usunąć. Strona realizuje wyłącznie cele edukacyjne i nie przynosi nikomu dochodu.