19-21 listopada 2018 roku

Łódzcy twórcy Niepodległej — Listopadowa Duma 2018

O wystawie

W naszej szkole w dniach 19-21 listopada gościliśmy wystawę, połączoną z warsztatami dla uczniów, poświęconą setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Projekt nosił tytuł „Łódzcy twórcy Niepodległej — Listopadowa Duma 2018”. Temat wystawy był związany z łódzkimi architektami państwa polskiego oraz wydarzeniami związanymi z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Wystawa przedstawiała sylwetki kilkunastu łódzkich bohaterów, którzy mieli swój udział w odzyskaniu suwerenności przez Polskę oraz prezentację replik mundurów z tamtego okresu.

Jedną z głównych atrakcji wystawy była również mapa Łodzi sprzed 100 lat, którą uczniowie otrzymali w trakcie warsztatów. Jesteśmy przekonani, że taka oferta znacząco pobudzi zainteresowanie historią Polski i zainspiruje do przemyśleń nad postawami patriotycznymi. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego Niepodległa.