28 listopada 2018 roku

Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?

O warsztatach

W dniu 28 listopada wszystkie klasy trzecie naszego gimnazjum uczestniczyły w warsztatach pt. „Dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne?”. Zajęcia przeprowadziła pani Justyna Kaja. Zorganizowano je w ramach ogólnopolskiego projektu, którego celem była popularyzacja wiedzy z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Krótko o projekcie:
„Projekt z ZUS” uczy młodzież, by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń (solidaryzm społeczny), ubezpieczać się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnie dbać o swoją emerytalną przyszłość. Wszystko po to, aby systematyczne w młodym pokoleniu budować świadomość tego, jak ważne są ubezpieczenia społeczne.

Młodzież powinna wiedzieć, dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia może liczyć, jeśli opłaca składki. Niestety tych zagadnień nie ma w programie edukacyjnym polskiej szkoły.